ЧОУ „Образователни технологии“ проведе своята поредна екологична кампания
Учениците от ЧОУ „Образователни технологии“ взеха участие в множество екологични дейности по случай Световния ден на Земята. Те продължиха цял месец – втората половина на април и първата на май.
Най-малките ни ученици засадиха семена с различни цветя, използвайки стар лампион. Те намериха ново приложение на вече непотребния предмет, като му вдъхнаха нов живот.
Днес, месец по-късно, децата вече се радват на растящите растения.
Първокласниците успяха да изработят и хранилки за птички от стари бутилки.
Второкласниците се включиха в еко активностите с изключително творческа идея – с помощта на своите родители изработиха декора за тържеството по случай завършване на учебната година. Учениците от 2. Б и 2. В клас използваха стари тениски, с които изплетоха килим за спектакъла „Аладин“.
Учениците от 2. А клас изработиха целия декор за тържеството си и костюмите си от различни материали за рециклиране. Децата направиха множество изделия от отпадъци, като вложиха творческа мисъл и много ентусиазъм.
Специални гости в ЧОУ „Образователни технологии“ бяха актьорите от „Забавна наука“, които разказаха чрез впечатляващ спектакъл за застрашените видове растения.
Учениците от трети клас също изразиха своята креативност, изработвайки играчки от хартия и пластмасови капачки, рисувайки камъчета.
Четвъртокласниците имаха доста отговорна задача. Те написаха съчинения на тема „Трябва да бъдем по-мъдри, а не по- модерни“, като отличените работи бяха изложени във фоайето на училището. Възпитаниците ни взеха и участие в дискусия, проведена на английски език на тема I am recycling ! (Reduce, Reuse, Recycle).
Пети и шести клас се включиха в едномесечно предизвикателство „Еко патрул“. Ролята на еко патрул се изпълни от дежурния ученик, който следеше дали всички ученици в класа изхвърлят отпадъците си разделно. Учениците приеха задачата си изключително отговорно и резултатите от рециклирания отпадък са впечатляващи!
Те направиха една чудесна организация и закупиха цветя и дръвчета, с които облагородиха дворното пространство.
Прогимназистите ни също отбелязаха значителен напредък по изграждане на 3D макет на планетата Земя, като почти завършиха най-външния слой на земното кълбо.
Инициативата е част от дейностите по проект „Живей в кръговрата! Разреши проблема!“ BGENVIRONMENT-3.001-0006-C01, който е финансиран от програма „Опазване на околната среда и климатични промени“ (ООСКП) на Финансовия механизъм на ЕИП 2014-2021. Общата стойност на проекта възлиза на 382 883.26 лв., като безвъзмездната финансова помощ е в размер на 344 594.94 лв., съфинансирането от страна на бенефициента е в размер на 38 288.32 лв. Продължителността на проекта е 24 месеца.
Проектът се реализира в партньорство с Детски научен център „Музейко“, „Норвежки музей за наука и технологии“, ЧПГ „Образователни технологии“, СУ „Вела Благоева“ гр. Велико Търново, ОУ „Св. Климент Охридски“, с. Дебрен.